Grand Prix Pomorza Zachodniego 2017

North Sails wspiera tegoroczny cykl regat GRAND PRIX Pomorza Zachodniego klasy Optimist. Grand Prix jest rywalizacją grupową, w której zwycięży Klub, który wystartuje we wszystkich etapach i zdobędzie największą liczbę punktów. Dodatkowo, Klubowi który wygra pierwsze lub/i drugie regaty cyklu zostanie przekazana nagroda rzeczowa w postaci osprzętu do Optimista.
Miejscem rozegrania regat będzie jez. Dąbie, w miarę możliwości jez. Duże Dąbie, i przystań MARINA’CLUB w Szczecinie a w ramach cyklu odbędą się trzy imprezy:

  • 22.04. – 23.04.2017 r. Nieoficjalne Regaty Otwarcia Sezonu – pierwsze regaty GRAND PRIX Pomorza Zachodniego o Puchar MARINA’CLUB
  • 10.06. – 11.06.2017 r. Czwarte Szczecińskie Ogólnopolskie Regaty – drugie regaty GRAND PRIX Pomorza Zachodniego o Puchar PARTNER-SHIP
  • 7.10. – 8.10.2017 r. VI Dobre Regaty – finał GRAND PRIX Pomorza Zachodniego o Puchar ECOPOL

Za nami etap pierwszy, czyli Nieoficjalne Regaty Otwarcia Sezonu o puchar MARINA’CLUB, pierwsze regaty Grand Prix Pomorza Zachodniego. Pomimo bardzo ciężkich warunków atmosferycznych przeprowadzonych zostało sprawnie 5 wyścigów. Zacinający deszcz, kilkukrotnie grad przeplatał się ze słońcem. Nierzadko ciężko było zobaczyć boje. Ale i na brak wiatru nie narzekaliśmy – w pierwszym dniu nawet 6 w skali beauforta, w drugim w porywach ponad 4 i ta temperatura – 8 stopni Celsjusza. Tak więc ciepłe napoje serwowane przez organizatora oraz gorąca zupa po wyścigach była wspaniałym rozwiązaniem dla przemarzniętych zawodników. Dalej atmosferę rozgrzali animatorzy z firmy 4 seasons a na koniec – domowe wypieki rodziców zawodników KS Dobra Marina w czasie aktywnych wariacji na Marina Sport.

W niedzielę zakończenie, na którym już klasycznie wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe firmy SLAM. Najlepsi otrzymali również puchary, tak jak wygrany klub. I tu niespodzianka – w tym roku pierwsze regaty wygrywa – UKS Barnim Goleniów, do którego trafiła również nagroda rzeczowa, w postaci steru i miecza od firmy CZygar.

Już teraz zapraszamy na kolejne regaty – Czwarte Szczecińskie Ogólnopolskie Regaty o puchar PARTNER-SHIP. Tym razem, na klub który wygra czekać będzie omasztowanie Optimax MK 4 wraz z żaglem North Sails.

Oficjalne wyniki I etapu znajdziecie tutaj: dobramarina.eu/grand-prix-of-western-pomerania-2017/nieoficjalne-regaty-otwarcia-sezonu-marinaclub/, a fotorelację na fanpage’u Facebook Dobrej Mariny: facebook.com/DobraMarina

źródło relacji: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*